Ucz się i wygrywaj, czyli konkurs InstaLogik!

kurs-programistyczny-dla-dzieci

Choć żal nam czasem kończyć dobre chwile, trzeba to zrobić, by móc przeżyć kolejne. Koniec wakacji jest początkiem roku szkolnego. Roku pełnego nowych wyzwań, ciekawych informacji i szans do rozwoju.

A dla przyszłych programistów przygodą jest niewątpliwie kolejna edycja naszego konkursu matematyczno-informatycznego dla dzieci. Organizowany od 2019 roku stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności programowania w Assembly lub poznania tego języka od podstaw!
W zeszłorocznej edycji wzięło udział 3500 konkursowiczów z 500 szkół podstawowych. W tym roku mamy nadzieję na polepszenie tego wyniku i jeszcze większy odzew ze strony uczniów klas 4-8.

Jak przebiega konkurs InstaLogik?

Przejrzysta formuła turnieju składa się z trzech, następujących po sobie etapów. W pierwszym z nich uczniowie zmierzą się z serią zadań matematycznych i rozwiążą podchwytliwe zagadki logiczne. Choć z pozoru mogą wydawać się dalekie od programowania, to właśnie umiejętności analizy i stawiania trafnych wniosków, wyróżniają najlepszych inżynierów.

Druga tura wprowadza elementy Assembly – stworzenie algorytmu z użyciem pętli, czy instrukcji warunkowych. To praktyczne wykorzystanie wiedzy oraz możliwość porównania swoich pomysłów z propozycjami pozostałych uczestników.

Ostatni etap to wielki finał. Zadania są swoistym wstępem do olimpiady informatycznej dla juniorów. Kreatywność, cierpliwość, spostrzegawczość – to tylko niektóre z cech, które będą potrzebne do pomyślnego ukończenia zmagań. Jednak dla wytrwałych czekają nagrody!

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Konkurs programistyczny dla dzieci to nie tylko szansa na odkrycie nowych pasji, czy szlifowanie już posiadanych. To przede wszystkim nauka zdrowej rywalizacji, w całkowicie bezpiecznym i pełnym wzajemnego poszanowania środowisku.

Zawody odbywają się w 100% online. By wziąć w nich udział wystarczy komputer, dostęp do internetu i odrobina chęci.
Dodatkowym atutem są mini warsztaty, które przygotowują uczestników do kolejnych etapów. W finale zawalczą oni o nasze autorskie kursy programistyczne dla dzieci!

Jak się zapisać?

Rejestracja trwa do końca pierwszego etapu, czyli do 28 października g. 20:00. Uczniów rejestrują na konkurs rodzice lub nauczyciele przez stronę www.instalogik.pl. Sam udział jest całkowicie bezpłatny.