Na jakie zajęcia pozalekcyjne zapisać dziecko

zajęcia pozalekcyjne dla dzieci

Wielu rodziców ma świadomość, że poza lekcjami szkolnymi również zajęcia dodatkowe są bardzo ważnym elementem edukacji naszych pociech. Wybór zajęć pozalekcyjnych dla dzieci jest obecnie bardzo szeroki. Na co się zdecydować? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na zajęcia pozalekcyjne?

Zajęcia pozalekcyjne dla dziecka są doskonałym uzupełnieniem podstawowego programu nauczania w szkole podstawowej. O ile placówki prywatne dbają o uczniów, zapewniając im wiele fakultatywnych zajęć dodatkowych do wyboru, o tyle program kształcenia realizowany w szkołach publicznych pozostawia wiele do życzenia w zakresie rozwijania indywidualnych umiejętności najmłodszych. Zaleca się więc, aby rodzice wzięli sprawy w swoje ręce i zapewnili swoim dzieciom pewien zakres zajęć dodatkowych.

Zajęcia dodatkowe dla dziecka powinny być dobrane pod kątem jego indywidualnych preferencji. Zdarza się bowiem, że rodzice wysyłają swoje pociechy na dodatkowe zajęcia, wybierając te przedmioty, w których dziecko nie czuje się najlepiej. Równie istotne jednak są jego naturalne upodobania.

Zapisując dziecko na zajęcia dodatkowe zgodnie z jego zainteresowaniami, mamy większą szansę, że młody odkrywca będzie z entuzjazmem uczestniczył w dodatkowych lekcjach i efektywnie rozwijał swoje pasje.

Istnieje wiele dodatkowych zalet, które przemawiają za udziałem dzieci w zajęciach dodatkowych, bez względu na to, czy są to indywidualne zajęcia z języka obcego, gry na instrumencie muzycznym, czy udział w zajęciach klubu sportowego. Odbywają się one w zdecydowanie mniejszych grupach, dzięki czemu nauczyciel może poświęcić więcej uwagi każdemu swojemu podopiecznemu. Ważnym aspektem jest też zmiana otoczenia – dziecko uczy się w innym gronie i od innego nauczyciela, co pozytywnie wpływa na jego rozwój psychospołeczny.

Programowanie jako zajęcie dodatkowe dla dziecka?

Od lat najpopularniejszymi zajęciami dodatkowymi dla dzieci są korepetycje z poszczególnych przedmiotów szkolnych, lekcje języków obcych, a także zajęcia sportowe (gry zespołowe, pływanie, sporty walki). Od niedawna dostępne są również alternatywne formy zajęć dodatkowych dla dzieci, np. związanych z nauką programowania. Nie trzeba nikogo chyba przekonywać, że wraz z rozwojem nowych technologii również zawód programisty zyskał na popularności. Jeśli nasze dziecko przejawia zainteresowania w kierunku gier komputerowych, komputerów, a jednocześnie wykazuje pewne zdolności analityczne (dobrze mu idzie nauka matematyki) zajęcia programowania dla dzieci mogą być bardzo dobrym wyborem. W przeciwieństwie do aktywności, które wymagają dojazdów na miejsce zajęć, kurs internetowy online dla dzieci może odbywać się z powodzeniem w zaciszu domowym, całkowicie zdalnie. Jest to niewątpliwie oszczędność czasu. Zajęcia zdalne nie wymagają od organizatora kursu wynajmu odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do prowadzenia zajęć – co przekłada się na niższą cenę zajęć online względem kursów stacjonarnych.

W szkole programowania dla dzieci takiej jak właśnie https://instakolko.pl/, zajęcia online prowadzone są przez doświadczoną kadrę w oparciu o sprawdzony materiał i narzędzia, dzięki którym nasze dziecko będzie chłonąć wiedzę programistyczną w takim samym tempie, jak podczas zajęć stacjonarnych. Warto zapisać nasze pociechy na kurs internetowy programowania dla dzieci – możemy na tym tylko zyskać.