Ile trwa kurs programistyczny dla dzieci?

ile trwa kurs programowania

Czy moje dziecko ma czas na kolejne zajęcia pozalekcyjne? Skoro czytasz ten artykuł, z pewnością zadajesz sobie to pytanie. Obgryzasz nerwowo paznokcie, zastanawiając się, czy w godzinach szczytu zdążysz przebić się przez miasto, aby punktualnie dostarczyć swoje dziecko pod adres szkółki programowania. Na szczęście wybierając szkołę programowania InstaKółko nie musisz więcej się tym martwić. Dzięki temu, że zajęcia odbywają się on-line, Twoja pociecha zasiądzie do nich zrelaksowana i wypoczęta, a Ty znajdziesz czas na ulubione aktywności.

Czy szkoła programowania on-line to dobry wybór?

Nauczanie zdalne w trakcie pandemii zniechęciło wielu uczniów do korzystania z komputera w celach dydaktycznych. Wysłuchiwanie monologów nauczycieli i brak kontaktu z rówieśnikami to największe minusy nauki z domu. Mimo to nie zrażamy się do prowadzenia zajęć zdalnych, ponieważ w InstaKółko mamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu internetowych lekcji. Nasza innowacyjna metoda nauczania niweluje problemy z zaangażowaniem na lekcji, ponieważ stawiamy na kameralne grupy i stałe wsparcie nauczyciela. Program kursu programowania dla dzieci jest szyty na miarę pod każdego ucznia. Każde dziecko pracuje w swoim tempie i nie wpływa to na tok lekcji. Zdolni uczniowie dostają dodatkowe ćwiczenia, a Ci, którzy utknęli z zadaniem, otrzymują pełne wsparcie nauczyciela.

Jakie są zalety zdalnego kursu programowania dla dzieci?

Kurs programowania dla dzieci, który odbywa się zdalnie, to ogromne udogodnienie dla rodziców. Jeżeli Twoje dziecko przebywa w szkole do późnego popołudnia, a po lekcjach chodzi już na zajęcia sportowe, plastyczne lub muzyczne, dojeżdżanie na kurs programowania byłoby dodatkową gimnastyką logistyczną. Kursy programowania on-line w szkole InstaKółko zaczynamy o dwóch porach – 15:15 lub 17:00. To Ty wybierasz, jaki dzień i która godzina pasuje Tobie i Twojemu dziecku najbardziej. Każda lekcja trwa 90 minut. Po jej zakończeniu Twoja pociecha wyłącza komputer i może przejść do odrabiania lekcji z innych przedmiotów lub po prostu odpocząć. Znika problem przebijania się przez miasto, poszukiwania miejsca parkingowego i wracania, gdy pozostali mieszkańcy tak jak Ty, wracają do domów.

Gdy już wspomnieliśmy, jaki harmonogram ma kurs programistyczny dla dzieci, pora na pytanie – ile trwa cały kurs? Zajęcia odbywają się przez 9 miesięcy. Rozpoczynają się w połowie września i kończą się w czerwcu, podobnie jak rok szkolny. W każdym miesiącu ze wszystkimi grupami spotykamy się na trzech lekcjach. Nie prowadzimy zajęć w przerwach świątecznych, ponieważ rozumiemy, że wielu kursantów wyjeżdża z rodzicami lub zwyczajnie odpoczywa od nauki. W trakcie ferii realizujemy program nauczania na przemian z zajęciami, na których rozwiązujemy zadania konkursowe i powtórzeniowe. Jeżeli Twoje dziecko będzie spędzać ferie w domu, może dołączyć do grupy kursowej i spróbować swoich sił w rozgryzaniu zadań o podwyższonym stopniu trudności.

Czy całoroczny kurs programowania jest dobry dla dziecka?

Całoroczny kurs programowania dla dzieci jest z pozoru kolejnym obowiązkiem w życiu Twojego dziecka. Rozłożenie nauki na cały rok szkolny jest pozytywnie odbierane przez naszych kursantów, a także ich rodziców. Dzieci, które czują pasję do programowania, na kursie poszerzają wiedzę zdobytą w szkole, a w pozostałe dni mogą samodzielnie doskonalić umiejętności. Adepci szkoły Instakółko sukcesywnie rozwijają zdolność logicznego myślenia, cierpliwości i rozwiązywania problemów.

Po ukończeniu 9-miesięcznego kursu nie tylko potrafią kodować, ale także osiągają lepsze wyniki z matematyki i innych dziedzin wymagających logiki. Długość trwania kursu wpływa także pozytywnie na nawiązywanie relacji z kolegami i koleżankami, którzy uczestniczą w kursie, mieszkając w różnych częściach Polski. Znajomości zdobyte w szkole programowania Instakółko są niepowtarzalne, a nauka w kameralnej grupie to wspaniała okazja do wzajemnego inspirowania się i spojrzenia na zadanie z perspektywy drugiej osoby.

Czy całoroczny kurs programistyczny jest drogi?

Wśród opłat na różne składki, ubezpieczenia, zakupy książek i akcesoriów myśl o kolejnym wydatku może przyprawić o zawrót głowy. Mimo to gwarantujemy, że inwestycja w rozwój umiejętności Twojego dziecka to koszt, który z pewnością zwróci się z nawiązką. 3 lekcje w miesiącu to koszt 240 złotych, a cały rok szkolny wyniesie Cię o połowę mniej niż najnowszy iPhone, o który prosi Cię Twoje dziecko. Zapisz swoją pociechę na kurs on-line w szkole programowania InstaKółko i odkryj w nim nową pasję, która przyniesie mu wiele satysfakcji i dobre zarobki w przyszłości. Pospiesz się, zapisy trwają tylko do 10 listopada!