Dlaczego kurs programowania dla dzieci jest skuteczniejszy niż inne metody nauki?

dziewczynka na kursie z programowania

Informatyzacja społeczeństwa postępuje. Dziś już wszyscy noszą w kieszeni mały komputer w postaci smartfonu, a wiele codziennych czynności załatwiamy przez internet. Nic dziwnego, że dzieci stają się zainteresowane technologią od najmłodszych lat. To nie musi oznaczać nic złego. Wręcz przeciwne! Wystarczy zainteresować pociechy programowaniem. Start we wczesnej młodości pomoże im osiągnąć biegłość i wirtuozerię w tej kreatywnej dziedzinie, wesprze w nauce innych przedmiotów szkolnych, a na dodatek w przyszłości zaowocuje ułatwionym startem na rynku pracy w zawodzie, na który z pewnością będzie popyt przez długie lata. Jak uczyć dzieci programowania? Z pomocą specjalistów! Sprawdź, dlaczego kurs programowania dla dzieci jest skuteczniejszy niż inne metody nauki.

Lepiej dobrany program i zakres nauki

Spójrzmy prawdzie w oczy – jaki odsetek rodziców wie cokolwiek o programowaniu? A ilu wie na tyle, by być skutecznymi nauczycielami dziecka, albo chociaż wskazać mu drogę? Ten zakres wiedzy jest szeroki, istnieje mnóstwo języków programowania o różnym poziomie trudności. Dostępne są także liczne sposoby nauki programowania dla dziecka. Bez wsparcia łatwo się w tym wszystkim pogubić. Najlepiej więc powierzyć pociechę opiece profesjonalistów.

Kurs programistyczny dla dzieci prowadzony jest według profesjonalnego programu nauki i przystosowany zakresem do wiedzy i możliwości uczniów. Co więcej, jest on rozszerzony względem wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, w efekcie młody człowiek kończy go z szeroką, solidną, praktyczną wiedzą.

Doświadczona kadra nauczycielska

Drugim powodem, który bezpośrednio łączy się z pierwszym, jest obecność doświadczonej kadry nauczycielskiej. Osoby z wieloletnim doświadczeniem w nauce dzieci szybko są w stanie ocenić, czy treści powinny być przekazywane wolniej, szybciej, czy forma jest odpowiednia i czy dziecko znajduje się w odpowiedniej względem swojej aktualnej wiedzy grupie. Znają oni sposoby nauki programowania dla dzieci, co w efekcie prowadzi do wysokiej skuteczności. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie rodziców.

W nauce najmłodszych nie można stosować metod akademickich, przeznaczonych dla studentów lub dorosłych myślących o przekwalifikowaniu. Czytanie długich książek i wkuwanie trudnej teorii nie będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Rozwiązania angażujące dziecko znają i wykorzystują doświadczeni nauczyciele szkoły InstaKółko.

Przystępna forma zajęć – z domu online

W obecnym świecie wszyscy mamy natłok obowiązków. Praca, odwożenie dziecka do szkoły, zakupy, zajęcia dodatkowe, basen, siłownia, zebrania w szkole, wsparcie w odrabianiu prac domowych. Nie ma nic dziwnego, że niekoniecznie chce się nam jeszcze na koniec dnia wozić dziecko na drugi koniec miasta, na zajęcia z programowania. InstaKółko kompletnie rozwiązuje ten problem. Oferuje kurs programowania dla dzieci online, przez co mogą się one uczyć w przystępnej formie – sprzed swojego komputera, w komfortowym dla siebie środowisku. Co więcej, jeżeli dziecko lubi korzystać z komputera, w ten sposób spędza czas przed monitorem w produktywny sposób, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Poza tym programowanie to zajęcia, do którego potrzebny jest komputer. Prowadzenie zajęć przez internet jest dodatkową formą kształcenia przyszłego programisty – obecnie najczęściej zatrudnia się zdalnie lub hybrydowo, a zdalna współpraca z grupami to chleb powszedni. W tym zawodzie istotna jest także zdolność poszukiwania rozwiązań i sprawnego poruszania się w internecie, a taki kurs, to dodatkowy poligon doświadczalny dla tych kompetencji.

Najważniejsze to nie stracić zainteresowania dziecka

Zazwyczaj w odniesieniu do dziecka jesteśmy ambitni i chcemy dla niego jak najlepiej. Wysokie wymagania stawiane dziecku w połączeniu z brakiem doświadczenia w nauce programowania mogą doprowadzić do przerażenia go ogromem materiału i zniechęcić do nauki. Kurs programowania dla dzieci online i sprawdzone sposoby nauki programowania dla dziecka to prosta droga, by tego uniknąć.

Aby dziecko chciało się uczyć, musi mieć przedstawione treści na jego poziomie zaawansowania i nie może być straszone twierdzeniami, że zdobywa trudną, tajemną i bardzo obszerną wiedzę. Do tego potrzebni są nauczyciele, którzy wiedzą, jak uczyć dzieci programowania.

Nauka krok po kroku

Program dobrego kursu programowania dla dzieci jest ułożony tak, by dziecko stopniowo mogło poszerzać swoją wiedzę. Młody adept kodowania zaczyna od Assembly, by później płynnie przejść przez Pythona, aż do kursu C++ dla dziecka. W ten sposób zapoznaje się z zagadnieniami stopniowo i znając podstawy w łatwiejszych językach, sprawniej je chwyta w trudniejszych. Tak pomyślany sposób nauki jest bardziej skuteczny niż mozolna nauka jednego z trudniejszych języków na start.
Podsumowanie

Kurs programowania dla dzieci jest skuteczniejszy niż inne metody nauki, bo jest prowadzony przez profesjonalną kadrę, która stosuje sprawdzone i skuteczne metody nauczania. Są to osoby z wieloletnim doświadczeniem, zarówno w branży, jak i w nauce dzieci. Jest to bezcenna wartość, której nie da się zastąpić innymi metodami.

Dobrze dobrany program i odpowiedni zakres materiału umożliwią dziecku skuteczną naukę, a forma prowadzenia zajęć on-line zarówno ułatwi ułożenie planu dnia rodzicom, jak i stanowi atrakcyjną formę spędzania czasu dla młodego człowieka zainteresowanego komputerem.

Nie zwlekaj, zapisz swoje dziecko na kurs InstaKółko!