Czy kursy programowania dla dzieci są drogie?

ile kosztuje kurs programowania dla dzieci

Umiejętność programowania jest obecnie bardzo pożądana. Od kilku lat każdy chętny może przebierać w ofertach kursów i bootcampów, które obiecują, że w ciągu kilku tygodni nawet największy laik znajdzie pracę w IT. Niszą wykorzystywaną na dochodowy biznes jest też prowadzenie kursów programowania dla dzieci. Nowe szkółki wyrastają jak grzyby po deszczu, a ich właściciele windują ceny, ponieważ chętnych nie brakuje. Jak nie dać się nabrać na obietnice bez pokrycia i znaleźć dobry kurs w atrakcyjnej cenie? O tym opowiemy w tym artykule.

Czy kurs programowania dla dzieci musi być drogi?

Programowanie to dziedzina otwierająca wiele perspektyw w życiu zawodowym. Zapotrzebowanie na programistów już dziś jest ogromne, dlatego uważni obserwatorzy rynku decydują się na edukowanie najmłodszych i zaszczepianie w nich pasji do kodowania. Programiści ze smykałką do biznesu otwierają szkółki i prowadzą kursy, a kolejki młodych adeptów cały czas się wydłużają. Przedsiębiorstwa rozrastają się, zatrudniani są nowi nauczyciele, a stawki za kurs programowania nie mają górnego limitu. Zawsze znajdą się rodzice skłonni zapłacić dowolną cenę za dobry start swojego dziecka w przyszłość.

Niestety, nie wszyscy rodzice bazują na rzetelnym sprawdzeniu szkółki programowania i kierują się wyobrażeniem, że za wysoką ceną stoi najwyższa jakość kształcenia. Bardzo często wraz z rozwojem firmy jakość nauczania spada, ponieważ nowi nauczyciele nie są wystarczająco przygotowani do pracy z najmłodszymi. Nie potrafią odpowiednio przekazywać wiedzy, a szkoła nie inwestuje w ich przygotowanie.

Kursy programowania dla dzieci – cena za lekcję

Nauczanie dorosłych, młodzieży lub dzieci poza publicznymi placówkami niewiele różni się od innych biznesów. Jego prowadzenie także wiąże się z kosztami za wynajem pomieszczenia, opłaceniem mediów oraz odprowadzeniem należnych podatków i wypłaceniem wynagrodzeń współpracownikom.

Bardzo często cena kursu programowania dla dzieci to w większości składka na koszty utrzymania, która ma niewiele wspólnego z wynagradzaniem doświadczonych nauczycieli z powołaniem. Dlatego rozwiązaniem, które pozwala utrzymać ceny na atrakcyjnym poziomie, jest kurs programowania dla dzieci on-line. Rodzice nie składają się na czynsz i rachunki, a właściciele szkoły mogą zainwestować więcej pieniędzy w rozwój swoich nauczycieli i zapewnić im bardziej atrakcyjne warunki pracy.

Ile kosztuje kurs programowania w szkole Instakółko?

Zapisując swoje dziecko do naszej szkoły programowania on-line, gwarantujesz mu wspaniałą przygodę i mnóstwo ciekawych zajęć. Cena kursów programistycznych dla dzieci w szkole Instakółko to jedynie 240 złotych za cały miesiąc (więcej szczegółów: https://instakolko.pl/). W kolejnych miesiącach spotykamy się na trzech lekcjach, a każda z lekcji to nie 45, ale aż 90 minut nauki poprzez zabawę. Płacąc 80 złotych za pojedynczą lekcję, zyskujesz gwarancję, że Twoje dziecko we właściwym dla siebie tempie przyswoi wszystkie zagadnienia poruszane na zajęciach. Nasi nauczyciele bez pośpiechu tłumaczą zadania i poświęcają każdemu kursantowi tyle czasu, ile potrzeba, aby lekcja dla każdego dziecka zaowocowała nowymi umiejętnościami.