Czy Assembly jest trudny do nauki dla dziecka?

Assembly dla dzieci

IT należy obecnie do najpopularniejszych i najlepiej opłacanych branż na rynku. Nic więc dziwnego, że kształcenie w zawodach, wchodzących w skład tego sektora, cieszy się dużą popularnością. Naukę programowania podejmują już coraz młodsze osoby, a na rynku istnieją nawet kursy programowania dla dzieci. Trudną decyzją dla wielu jest wybór pierwszego języka programowania dla nauki, zwłaszcza jeżeli osoba nie wie nic o kodowaniu. Jedną z ciekawych propozycji do nauki dla dziecka może być język Assembly. Wyjaśniamy czym jest, a także czy (i dlaczego) nadaje się do nauki przez dzieci.

Język Assembly

Assembly jest nieskomplikowanym językiem, który stanowi świetny punkt startu do nauki programowania dla dzieci. Jest to język blokowy o przyjaznym interfejsie użytkownika, składający się jedynie z garstki poleceń. Jego instrukcje są uniwersalne, można je zatem spotkać w większości popularnych języków programowania, co czyni go świetnym punktem startu w nauce.

Dziecko uczące się kodowania na podstawie Assembly nie obcuje z surowym kodem, jak ma miejsce w większości języków. Zamiast tego młodzi ludzie operują na blokach, stosując metodę „przeciągnij i upuść” – całość przypomina więc zabawę klockami.

Czy Assembly jest odpowiednim językiem dla dzieci?

Assembly pozwala w tak prosty sposób przyswoić koncepcje niezbędne każdemu aspirującemu programiście. Po przejściu kursu opartego na tym języku, dziecko będzie rozumiało pojęcia:

  • wejście i wyjście programu,
  • zmienne,
  • operacje arytmetyczne,
  • instrukcja warunkowa,
  • pętle.

Prostota i przyjazna forma Assembly nie odstraszy nowicjusza, co jest dodatkową zaletą tego języka programowania. Nie wymaga także szczególnie zaawansowanej znajomości matematyki i stanowi doskonałą podstawę do dalszej nauki, np. Pythona. Z tego powodu wielu nauczycieli programowania uważa, że Assembly jest wyjątkowo przyjaznym wprowadzeniem do świata programowania i doskonale sprawdzi się w takiej funkcji.

Kurs Assembly dla dzieci

Kiedy wiemy już, że nauka Assembly dla dzieci to świetny pomysł, pora zastanowić się nad jej formą. Programowanie to dziedzina wysoce specjalistyczna, której raczej rodzic nie jest w stanie nauczyć dziecka samodzielnie – chyba że sam jest profesjonalnym programistą. W większości przypadków najlepiej będzie więc przekazać pociechę w ręce specjalistów.

Doskonałą ofertę kursów programowania dla dzieci oferuje firma InstaKółko -> https://instakolko.pl/programowanie-assembly-dla-dzieci/. Działając na sprawdzonych przez lata programach kształcenia, nauczą pisać programy każde dziecko powyżej trzeciej klasy podstawówki. Kurs Assembly dla dzieci od InstaKółka to przyjazny start, który jednocześnie da solidne fundamenty do dalszej nauki.