fbpx

JEDYNY W POLSCE…

KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI OPRACOWANY PRZEZ MISTRZA ŚWIATA W PROGRAMOWANIU

InstaKółko to całoroczny kurs online programowania dla dzieci. Dopasowujemy zadania do aktualnych możliwości każdego uczestnika. U nas Twoje dziecko rozwinie analityczne myślenie oraz wykorzystując Assembly, Python i C++, napisze swoje pierwsze programy.

ZAPISY DO NOWYCH GRUP

Aktualnie trwają zapisy do nowych grup – zajęcia rozpoczną się:
18-19 października – grupy poniedziałkowe i wtorkowe.
22-26 listopada – grupy środowe i piątkowe.

Szczegółowa informacja o grupach znajduje się na stronie Harmonogram zajęć.

Rejestracja trwa do 15 listopada 2021.

W zależności od wieku ucznia proponujemy następujące zajęcia:

 • klasy 3-5 szkoły podstawowej – Podstawy programowania w Assembly
 • klasy 5-6 szkoły podstawowej – Podstawy programowania w Pythonie z elementami Assembly
 • klasy 7-8 szkoły podstawowej – Podstawy programowania w Pythonie
 • klasy 1-2 szkoły średniej – Podstawy programowania w Pythonie / Podstawy programowania w C++

DLACZEGO WARTO?

UNIKATOWY PROGRAM

Nasz program umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia. Tym samym pozwala dopasować zadania i stale podnosić ich poziom, adekwatnie do aktualnych umiejętności dziecka.

9 LAT DOŚWIADCZENIA

Uczymy dzieci programowania od 2012 r. Początkowo organizowaliśmy zajęcia pozaszkolne w jednej z podstawówek. Następnie stworzyliśmy projekt “Logikus”, w ramach którego prowadzimy lekcje matematyczno-informatyczne. Udostępniamy także autorską platformę Instakod.pl, z której skorzystały dotychczas tysiące uczniów.

KOMPETENTNI NAUCZYCIELE

Zajęcia prowadzi m.in. Ewa Gąsienica-Samek – założycielka Ośrodka Matematyki i Informatyki „Logikus” oraz autorka podręcznika do informatyki w szkole podstawowej – “InstaKod. Programowanie od podstaw”. Ewa nadzoruje również zajęcia w pozostałych grupach, prowadzonych przez studentów i absolwentów uczelni informatycznych.

JAK UCZYMY?

Dzieci przypisujemy do małych, 6-8-osobowych grup, dobranych według doświadczenia, wieku oraz tempa pracy jej uczestników.

Przed kursem oraz w trakcie kilku pierwszych spotkań poznamy wiedzę Twojego dziecka. Na tej podstawie przydzielimy je do grupy dopasowanej do jego umiejętności.

Każda grupa otrzyma doświadczonego opiekuna. Opiekun zadba o to, aby Twoje dziecko czuło się swobodnie i przyswajało wiedzę we własnym, komfortowym dla siebie tempie.

W trakcie każdych zajęć Twoje dziecko otrzyma zestaw zadań dopasowany do swoich umiejętności. Krok-po-kroku zacznie uczyć się języka i pisać swoje pierwsze programy. Zestawy składają się z zadań wprowadzających oraz zadań o rosnącym poziomie trudności.

DLA KOGO JEST NASZ KURS?

INSTAKÓŁKO TO CAŁOROCZNY KURS ONLINE DLA DZIECI
Z KLAS 3-8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ 1 KLASY SZKOŁY ŚREDNIEJ.

W kursie mogą wziąć udział uczniowie na dowolnym poziomie zaawansowania — od tych, które nigdy nie programowały, po dzieci, które potrafią już samodzielnie pisać programy.

Warunkiem przyjęcia na kurs jest ocena 6, 5 lub 4 z matematyki w poprzednim roku szkolnym oraz zainteresowanie programowaniem.

CO TWOJE DZIECKO BĘDZIE UMIAŁO PO UKOŃCZENIU KURSU?

 • opanuje podstawy programowania wykorzystując języki Assembly, Python, a w przypadku starszych uczniów: C++
 • będzie potrafiło samodzielnie stworzyć proste, działające programy
 • posiądzie nie tylko wiedzę zgodną z wytycznymi MEN — ale także praktyczne umiejętności wykraczające poza materiał szkolny.
 • będzie rozumiało, jakie korzyści daje mu umiejętność programowania rozwinie swoje umiejętności logicznego, analitycznego myślenia, co przełoży się na jego codzienne życie

O ORGANIZATORACH

Organizatorem kursu jest firma InstaKod Sp. z o.o. — wydawca podręczników oraz aplikacji do nauki programowania zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

ANDRZEJ GĄSIENICA-SAMEK

OPRACOWANIE KURSU

Mistrz Świata w programowaniu zespołowym oraz multi medalista Międzynarodowej Olimpiady Programistycznej. Obecnie prezes firmy informatycznej Atinea Sp. z o. o. Andrzej jest także współautorem aplikacji do nauki języków obcych (InstaLing) oraz programowania (InstaKod), z których aktualnie korzysta ponad 170 000 uczniów w Polsce.

EWA GĄSIENICA-SAMEK

METODA NAUCZANIA

Twórca i wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Heliantus”. Założycielka Ośrodka Matematyki i Informatyki „Logikus” oferującego kursy wspierające edukację i rozwój dzieci. Autorka podręcznika do informatyki w szkole podstawowej – „InstaKod. Programowanie od podstaw”

OPŁATY ZA KURS

 

Miesięczna opłata za całoroczny kurs wynosi 210 zł. To mniej niż klasyczne lekcje z korepetytorem – studentem informatyki! Przy zgłoszeniu więcej niż jednego dziecka, oferujemy rabaty.

Kwota obejmuje 6 godzin programowania na zajęciach w każdym miesiącu (3 zajęcia po 2 godziny lekcyjne miesięcznie). Dzieci uczą się z materiałów przygotowanych przez Mistrza Świata, a obecnie prezesa firmy informatycznej.

W trakcie tych godzin pracujemy, aby w warunkach komfortowych rozbudzić w dziecku zainteresowanie informatyką oraz praktyczne umiejętności programowania. Na zajęciach dziecko rozwija zdolności samodzielnego, analitycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów.

Takie kompetencje dają początek wielkiej pasji i pewnej, dobrze płatnej pracy w dorosłym życiu.

OPINIE RODZICÓW

„Syn był bardzo zadowolony z przeprowadzonego przez Państwa kursu. Mieliśmy porównanie z innymi tego typu ofertami i zdecydowanie Państwo wygrywacie. Świadczy o tym chociażby fakt, że syn zapisał się na roczny kurs do InstaKółko.”

Anna Szacik

„Formuła i sposób przeprowadzenia kursu trafiona w 100% – syn przez cały okres trwania kursu był zaangażowany maksymalnie. Mocną stroną kursu było dopasowanie poziomu trudności zadań do możliwości syna; gdy za szybko i łatwo radził sobie z zadaniami kolejne zadania były na bieżąco zmieniane i odpowiednio utrudniane. Gorąco polecam kursy InstaKod szczególnie dzieciakom którzy mają zajawkę na programowanie – to fajna zabawa dla nich a przy okazji „zmusza” do logicznego myślenia i wykorzystywania matematyki.”

Monika Krasoń

„Zauważyłam poprawę zdolności matematycznych syna od czasu rozpoczęcia kursu. Testy z matematyki, które ma w szkole, z których część to łamigłówki, zalicza na poziomie bliskim 100%. W ubiegłym roku było to ok. 80%.

Polecam Wasz system nauczania i podpisuję się obiema rękoma 🙂 „

Lena Szturomska-Józwik

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Po wysłaniu formularza otrzymasz od nas wiadomość e-mail z dalszymi instrukcjami.

Uwaga! Liczba miejsc na kursie jest ograniczona!

Ponadto przy zgłoszeniu dwójki lub więcej dzieci, oferujemy rabat za każde kolejne dziecko!

  POPULARNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

  DLACZEGO RÓŻNE JĘZYKI PROGRAMOWANIA?

  Język programowania dobierany jest do dziecka indywidualnie. Celem jest takie wybranie języka aby dziecko mogło jak najwięcej czerpać z zajęć. Kurs składa się z różnych etapów. Pierwszy etap obejmuje prosty, wizualny język Assembly. Kolejny etap to język Python. Jest to język tekstowy, łatwy do nauki, a jednocześnie jest wykorzystywany przez profesjonalnych programistów. Ostatni etap to algorytmika i analiza wydajnościowa programów w języku C++.

  CZY MÓJ KOMPUTER JEST ODPOWIEDNI?

  Do wzięcia udziału w kursie wystarczy komputer (laptop lub stacjonarny), klawiatura, mikrofon i kamerka internetowa. Nie ma znaczenia system operacyjny ani szybkość komputera.

  CZY MUSZĘ ZAINSTALOWAĆ SPECJALNE OPROGRAMOWANIE?

  Nie. Jedyny program wymagany do wzięcia udziału w kursie to zwykła przeglądarka internetowa. Przed kursem oferujemy bezpłatną pomoc w skonfigurowaniu komputera i sprawdzeniu połączenia.

  CZY POTRZEBUJĘ SZYBKIEGO POŁĄCZENIA Z INTERNETEM?

  Super szybki Internet nie jest wymagany, gdyż największym „obciążeniem” będzie transmisja audio i wideo, żeby dzieci mogły komunikować się ze swoim opiekunem grupy. Sama platforma do nauki zużywa bardzo mało danych i nie wymaga szybkiego połączenia.